1 grudnia, z racji zbliżającego się Adwentu, był dla pracowników Caritas Polska Dniem Skupienia. Dzień ten połączono z uroczystością wprowadzenia relikwii bł. Rodziny Ulmów do kaplicy w siedzibie organizacji w Warszawie.

Caritas Polska to kościelna organizacja charytatywna, dla której w pomaganiu ważny jest także aspekt duchowy, dlatego w ramach formacji duchowej zorganizowano Dzień Skupienia. Jego najważniejszym elementem była msza św., podczas której do kaplicy Caritas Polska uroczyście wprowadzone zostały relikwie bł. Rodziny Ulmów. Eucharystii przewodniczył arcybiskup Adam Szal, metropolita przemyski, który w homilii przybliżył historię rodziny Ulmów i podkreślił, że w życiu każdego z nas ważne są momenty, które są sprawdzianem z człowieczeństwa.

(…) — Wprowadzone właśnie relikwie bł. Rodziny Ulmów, to kolejne relikwie znajdujące się w naszej kaplicy. Mamy tu już relikwie św. Józefiny Bakhity, św. brata Alberta Chmielowskiego i bł. Hanny Chrzanowskiej – przypomniał w słowie na zakończenie uroczystości ks. Marcin Iżycki. — Ci wszyscy święci i błogosławieni, to byli prawdziwi ludzie, z krwi i kości, którzy mieli różne okresy w swoim życiu, ale z których można wiele czerpać dla swojego życia. Chciałbym, by byli oni dla Was inspiracją, byście zapoznali się z ich zwykłym życiem, bo do świętości dochodzi się przez codzienność — dodał Dyrektor Caritas Polska.

(czytaj więcej)