W Woli Zarczyckiej podczas Mszy św. celebrowanej o godz. 11:00 przez Księdza Biskupa Adama Szala  do posługi lektora zostało przyjętych 35 osób. Był to ostatni etap formacji lektorskiej, w której uczestniczyli młodzieńcy z parafii Brzóza Królewska, Nowa Sarzyna, Sarzyna i Wola Zarczycka.

Relacja z wydarzenia:

„Pierwszego dnia miesiąca siódmego przyniósł kapłan Ezdrasz Prawo przed zgromadzenie, w którym uczestniczyli przede wszystkim mężczyźni, lecz także kobiety oraz wszyscy inni, którzy byli zdolni słuchać. I czytał z tej księgi, zwrócony do placu znajdującego się przed Bramą Wodną, od rana aż do południa przed mężczyznami, kobietami i tymi, którzy rozumieli; a uszy całego ludu były zwrócone ku księdze Prawa” (Ne 8, 2-3).

35 ministrantów z 4 parafii dekanatu Leżajsk II wpatrzonych w proroka Ezdrasza, który czytał Prawo przed zgromadzeniem Izraelitów, 6 IV 2014 r. przez posługę J.E. ks. bpa Adama Szala na prośbę ks. dziekana Józefa Łobodzińskiego zostało włączonych do grona lektorów, aby podobnie jak Prorok czytać w Kościele Słowo Boże.

Po powrocie do swoich parafii rodzinnych rozpoczną swoją posługę podczas Mszy Świętej oraz nabożeństw biblijnych. Wzbogaceni o nową wiedzę i doświadczenie, będą służyć Bogu i ludziom podczas liturgii. Orędzie zbawcze, które będą przekazywać, będzie coraz mocniej działać w sercach ludzkich.

Na przestrzeni 6 miesięcy w dekanacie Leżajsk II odbywał się dekanalny kurs lektorski. Z 4 parafii dekanatu (Wola Zarczycka, Brzóza Stadnicka, Nowa Sarzyna i Sarzyna) zgłosiło się 35 ministrantów, którzy raz w miesiącu uczestniczyli w swoim spotkaniu formacyjnym. Na spotkaniach prowadzonych przez księży z Dekanatu poznawali Pismo Święte, które będą czytać w kościele oraz przypominali sobie podstawowe informacje związane z pełnieniem posługi liturgicznej. Nie zabrakło również nowych wiadomości i praktycznych ćwiczeń  liturgicznych. Każde spotkanie połączone było z nabożeństwem biblijnym, podczas której kandydaci na lektorów formowali w sobie nowego człowieka przez słuchanie Bożego słowa i homilii. Część spotkań poprowadzili poloniści oraz osoby, które na co dzień prowadzą ćwiczenia związane z właściwą dykcją, akcentowaniem i fonetyką. Pod ich opieką przyszli lektorzy poznawali zasady poprawnego czytania i wymowy, sprawdzając zdobyte umiejętności w czasie ćwiczeń praktycznych.