28 listopada 1981 r. w afrykańskiej wiosce Kibeho w Rwandzie rozpoczęły się wydarzenia uznane po latach, a dokładnie 29 czerwca 2001 r., za autentyczne objawienia prywatne Matki Bożej. Uczennica szkoły średniej Alphonsine Mumureke, powiedziała, że widziała Panią niezwykłej urody, która przedstawiła się jako „NYINA WA JAMBO”, to znaczy „Matka Słowa”. Wkrótce „Matka Słowa” ukazała się także dwom innym dziewczynkom. Jedną z nich była Marie Claire Mukangango. 6 marca 1982r. Najświętsza Dziewica wyznaczyła jej misję upowszednienia na całym świecie Różańca do Siedmiu Boleści Najświętszej Dziewicy Maryi. Objawienia publiczne Dziewicy Maryi dla Marie Claire zakończyły się 15 września 1982 r., w dniu, w którym Kościół czci Matkę Bożą Bolesną. Ta zbieżność jest wymowna! Jasne jest, że zastrzeżona dla niej zasadnicza misja już się skończyła.

„Biorąc pod uwagę fakt, że wielu ludzi zna już Różaniec do Siedmiu Boleści, a w każdym razie, jeśli chcieli, mogą już go znać, nie spotkamy się już w obecności licznej publiczności. Oczywiście odwiedzę cię od czasu do czasu i przypomnę to czy tamto, ale odtąd będą to prywatne spotkania”.

Różaniec do Siedmiu Boleści jest zasadniczym elementem objawień w Kibeho. Dziewica Maryja pożegnała się z Marie Claire, ale ta dalej nauczała różne osoby modlitwy różańcowej.  Sposób odmawiania Różańca do Siedmiu Boleści Najświętszej Dziewicy Maryi możemy poznać tutaj. Więcej szczegółowych informacji na temat objawień w Kibeho można znaleźć na internetowej stronie sanktuarium lub w książkach: „Kibeho. Dlaczego płaczesz Maryjo?” ks. Andrzeja Jakackiego SAC oraz „Matka Boża z Kibeho” Immaculée Illibagiza.

Głównym przesłaniem jest wezwanie do nawrócenia. „Nawróćcie się, nawróćcie się, bo jeśli się nie nawrócicie to Rwanda zamieni się w rzekę krwi” – mówiła Maryja do ludu afrykańskiego za pośrednictwem młodych wizjonerek. Możemy o tym usłyszeć w archiwalnych audycjach „Godzina o rodzinie” w Radio FARA, w których ks. dr Marek Machała rozmawiał z ks. Ryszardem Kusym MIC. Ks. Ryszard przypomniał prośbę Maryi, abyśmy swoim sercem „wchodzili” w przeżycia jej Serca współcierpiącego z Jezusem przeżywającym mękę dla naszego zbawienia.

ks. Marek Machała, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

O posłudze misyjnej w Kibeho - ks. Ryszard Kusy MIC
czw, 29 Gru 2016  ·  22,1 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Audycja z dnia 29 grudnia 2016 r.

Możliwe jest także wzięcie udziału w pielgrzymce do Kibeho latem 2018 roku. Zainteresowanych odsyłamy do szczegółowego PROGRAMU PIELGRZYMKI i kontaktu z ks. Markiem Machałą (tel. 602 385 838).