Sześć zespołów z okręgów: przemyskiego, jarosławskiego, łańcuckiego, brzozowskiego, sanockiego i krośnieńskiego zjawiło się w piątkowy poranek 16 czerwca br. w kościele farnym w Dukli, zwanym „perłą rococo”, aby Mszą świętą rozpocząć sportowe zmagania w ramach finału XX Archidiecezjalnego Turnieju Ministrantów w Piłce Nożnej. Pokrzepieni Eucharystią, a później ciepłym posiłkiem, słudzy ołtarza rywalizowali na obiektach MOSiR-u w dwóch trzyzespołowych grupach o prawo walki o tytuł najlepszej drużyny ministranckiej w naszej Archidiecezji.

Zwycięzca grupy A Nozdrzec pokonał w meczu o pierwsze miejsce z tryumfatorem grupy B Chotyńcem 3:2 i tym samym okazał się najlepszą drużyną tegorocznego finału. W nagrodę mistrzowie diecezji pojadą w dniach 8-10 września 2017 r. do Zakopanego.

W meczu o 3. miejsce Leżajsk (Parafia pw. Zwiastowania Pańskiego) pokonała Jabłonicę polską 3:0. 5. miejsce po zwycięstwie 3:2 nad Szówskiem zajęli ministranci z Ustrzyk Dolnych (Parafia pw. św. Józefa Robotnika).

Królem strzelców z dorobkiem 12. bramek został Bartłomiej Kiełbasa z Nozdrzca, a najlepszym zawodnikiem wybrano Adriana Konieczny z Chotyńca.

Za rok 21. edycja tej „imprezy, która nie jest celem samym w sobie, ale jak wszystko inne w sporcie, środkiem do celu. Celem jest piękne, dojrzałe człowieczeństwo i osiągnięcie nagrody wiecznej w niebie”, co zostało wspomniane  przez Diecezjalnego Duszpasterza Sportowców  w okolicznościowej homilii.