Kościół pw. św. Józefa w Przemyślu został uroczyście poświęcony 16 listopada 1923 roku, a konsekrowany 6 listopada 1927 roku. Zatem w tym roku ta wspólnota obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia.

W niedzielę, 19 listopada 2023 r., abp Adam Szal przewodniczył uroczystej Eucharystii sprawowanej jako dziękczynienie Bogu i ludziom za tę parafię – pierwszą na Zasaniu w Przemyślu.

W poniedziałek, 20 listopada 2023 r., na antenie Radia FARA w programie „W rytmie wydarzeń” można było wysłuchać relacji z jubileuszu u Księzy Salezjanów.

W homilii metropolita przemyski przytoczył zapis z wizytacji kanonicznej przeprowadzonej u początków istnienia parafii przez św. bp. Józefa Sebastiana Pelczara, a następnie szukał odpowiedzi na pytanie, czym powinna być parafia, jakie ma zadania i cele oraz jaki jest idealny model życia parafialnego. – Oby nasza parafia była tak jak matka, jak ojciec. Oby nasza parafia była wspólnotą wspólnot, które ze sobą współpracują dla dobra nas wszystkich, współpracują na drodze świętości – mówił abp Adam Szal.

Podczas Eucharystii wybrzmiało uroczyste Te Deum, która było wdzięcznością za sto lat istnienia parafii oraz ustanowienia kościoła św. Józefa archidiecezjalnym sanktuarium św. Józefa, Wychowawcy i Opiekuna Zbawiciela.

Na zakończenie uroczystości jubileuszowych ks. Wiesław Wilkosz, salezjanin, proboszcz parafii, kustosz sanktuarium św. Józefa i dyrektor wspólnoty salezjańskiej wręczył specjalny „Laur Zasłużony dla parafii pw. św. Józefa w Przemyślu” abp. Adamowi Szalowi, metropolicie przemyskiemu; ks. Marcinowi Kaznowskiemu, inspektorowi Inspektorii Krakowskiej Towarzystwa Salezjańskiego oraz ks. prał. Marianowi Koźmie, dziekanowi dekanatu Przemyśl II.