Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie oraz Uniwersytet Złotej Jesieni zapraszają 19 i 23 września 2023 r. Seniorów na warsztaty z rękodzieła.

19 września (wtorek) i 23 września (wtorek) 2023 r. w godzinach od 10.00 do 13.00 w siedzibie MBP w Dynowie.

Konkurs BLISKO, czyli BIBLIOTEKA, LOKALNOŚĆ, INICJATYWY, SPOŁECZNOŚĆ, KOOPERACJA I ODDOLNOŚĆ, to nowa inicjatywa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury na lata 2021 -2025.

W ramach projektu odbędą się: szkolenia, wyjazdy studyjne, działania edukacyjno-animacyjne aktywizujące i integrujące lokalną społeczność.  Ponadto w 2024 roku zostanie ogłoszony konkurs na realizację działań proczytelniczych, którego pomysłodawcami będą mieszkańcy Dynowa.

W 2023 roku odbędą się działania:
– pieszy rajd na Zieloną Klasę w partnerstwie z Nadleśnictwem Dynów
– „Ciekawostki o Elizie Orzeszkowej” – we współpracy z Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół” w Dynowie
– „Aktywny senior” – warsztaty z rękodzieła dla członków Uniwersytetu Złotej Jesieni
– wyjazd studyjny dla bibliotekarzy i partnerów
– 3 szkolenia dla bibliotekarzy i partnerów

W 2024 roku planujemy:
– grę miejską lub terenową,
– „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku” – działanie międzypokoleniowe integrujące dzieci i seniorów,
– „Morały płynące z bajek Krasickiego” –  w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Dynowie
– wyjazd studyjny,
– 2 szkolenia dla bibliotekarzy i partnerów

Dzięki tej inicjatywie w 2023 roku odbędzie się 7 wydarzeń, w których weźmie udział ok. 215 osób, a w 2024 roku – 9 wydarzeń, w których weźmie udział ponad 400 osób.  Wydarzenia skierowane są do bibliotekarzy oraz mieszkańców Dynowa w różnym wieku. Popularyzowanie i promowanie czytelnictwa odbędzie się poprzez udział Dynowian w różnych działaniach edukacyjno- animacyjnych organizowanych przez bibliotekę i partnerów, a motywem przewodnim zawsze będzie książka.

Poszerzenie doświadczeń przez pracowników biblioteki przełoży się na poszerzenie i uatrakcyjnienie oferty tej instytucji, pozyskanie sympatyków i przyjaciół biblioteki, zachęci do włączenia się we wspólne działania kulturotwórcze. Podczas działań zawsze będziemy uwrażliwiać na piękno słowa mówionego, wzbogacać czynne słownictwo dzieci i młodzieży.