Rozpoczął się program „Bardzo Młoda Kultura”
Wystartowała trzecia edycja ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Tym razem projekty dotyczące animacji i edukacji kulturowej realizowane będą w lachach 2023-2025.
Operatorem programu, który jest inicjatywą Narodowego Centrum Kultury, na terenie województwa podkarpackiego jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.
Program ma na celu kilka głównych założeń, m.in. zaangażowanie młodych w życie kulturalne, wzmacnianie więzi lokalnych wspólnot i rozwój kompetencji osób współpracujących z młodymi.
O szczegółach związanych z programem Bardzo Młoda Kultura mówiła w audycji z cyklu „W rytmie wydarzeń” – w piątek, 5 maja 2023 r. – Sylwia Błaut-Kowalczyk, koordynator projektu na Podkarpaciu.
