Przed nami 9. Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi
„Droga ku godności” to temat 9. Międzynarodowego Dnia Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi, który obchodzony jest 8 lutego.
Temat został wybrany przez międzynarodową grupę młodych przedstawicieli partnerskich organizacji i czterech młodych ekspertów ds. komunikacji.
Tegoroczna edycja wydarzenia jest zaproszeniem, byśmy w solidarności z emigrantami podjęli pielgrzymkę ku ludzkiej godności, jako pielgrzymi nadziei, idąc razem – młodzi, dorośli i dzieci, ludzie o różnych tradycjach religijnych, różnych kulturach i z różnych pokoleń.
O tym dlaczego problem handlu ludźmi powinien być obecny w świadomości Polaków oraz co możemy zrobić, aby przeciwdziałać temu zjawisku mówiła w Radiu FARA s. Bożena Noga ze Zgromadzenia sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, przewodnicząca Sekcji Bakhita.
Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa jest międzyzakonną siecią współpracy i wsparcia, stworzoną w celu zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi oraz pomocy pokrzywdzonym w wyniku tego procederu.
Członkami ogólnopolskiej Sieci Bakhita są osoby należące do różnych zgromadzeń zakonnych, stowarzyszeń, a także świeccy oddani tej sprawie. Różnorodność charyzmatów zgromadzeń zakonnych i wspólnot stanowi bogactwo wciąż tworzącej się Sieci i poszerza możliwości wielorakich oddziaływań na różne środowiska.