JAROSŁAW: Grudniowe nabożeństwo pierwszopiątkowe w Opactwie
W pierwszy piątek miesiąca, 3 grudnia 2021 r., w Jarosławskim Opactwie odbyło się comiesięczne nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne. Tradycyjnie wierni zgromadzili się na adoracji Najświętszego Sakramentu, a następnie uczestniczyli w Eucharystii.
Spotkanie rozpoczęło się modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie, którą poprowadził ks. Piotr Czarniecki, redaktor Radia FARA. Okolicznościowe słowo oparte na Liturgii Słowa tradycyjnie wygłosił ks. prał. Marek Pieńkowski, dyrektor Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu. Nabożeństwo zakończyło odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego, a po nim ks. Piotr Czarniecki pobłogosławił wodę, sól i oliwę przyniesione do świątyni.
Następnie rozpoczęła się Msza święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. Andrzej Bienia, dyrektor Radia FARA – Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej, który wygłosił okolicznościową homilię.
W homilii kaznodzieja zwrócił uwagę, że Jezus przechadza się pomiędzy ludźmi, ich problemami, domami, radościami i trudem codziennego dnia. To On tworzy wspólnotę modlitwy. – Można by inaczej spędzić ten czas, ale dowiedzieliście się, że jest Ktoś taki jak Jezus. Usłyszeliście, jak wielkie rzeczy czynił i czyni – podkreślił kapłan. – On przeszedł przez wasze domy. Ale nie tylko, bo przeszedł przez Wasze serca. To wasze serce, które tutaj oddajecie, w tej intymnej relacji, bo Eucharystia to jest to złączenie mojego serca z Sercem Jezusa. A dzisiaj, w pierwszy piątek miesiąca jest to szczególnie ważne. Żebyśmy to zauważyli, że to nasze serce, może takie poranione, może w tym sercu nie ma jeszcze takiej miłości, jakbyśmy chcieli, jakiej pragniemy. Ale to Jezusowi wystarcza – dodał.
Dalej zachęcał do większego oddania siebie i swoich ułomności Sercu Jezusa. – Dlatego rozpoczynając nowy rok liturgiczny chcemy się uczyć co to znaczy być na Eucharystii, jak to przełożyć na codzienne życie, co zrobić żebyśmy poszli w imieniu Chrystusa do naszych domów, do świata – podkreślił dyrektor Radia FARA. – Żeby to, co się tutaj dokonuje miało przełożenie w nasze codzienne życie. Potrzeba Eucharystii, żebyśmy mogli wyjść do ludzi! – dodał.
Na zakończenie kaznodzieja zaznaczył, że iść droga Jezusa to iść we wspólnocie. – Dobrze, że tu jesteście. Dobrze, że są internauci, telewidzowie. Że razem tworzymy tę wspólnotę. Niech ona się rozwija, niech ona trwa, bo to jest Boże wezwanie. Jezus przeszedł między nami i zaprosił nas tutaj. Jesteśmy. I niech to trwa – zakończył ks. Bienia.