12 września 2021 r. w Warszawie odbędzie się uroczystość ogłoszenia błogosławionym Kościoła Katolickiego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Z tej okazji, 6 września w programie „W rytmie wydarzeń” rozmawialiśmy o śladach jego obecności w Komańczy.

Komańcza stała się dla Prymasa Tysiąclecia ostatnim miejscem pobytu w czasie jego internowania przez władze komunistyczne. Tam spędził rok, tam modlił się i pracował w zaciszu klasztoru Sióstr Nazaretanek. Tam także powstał jeden z jego najważniejszych tekstów, czyli „Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego”.

Podczas audycji na antenie Radia FARA, s. Beata, nazaretanka opowiedziała o pierwszych chwilach Prymasa w Komańczy, ale także tym co po nim pozostało do dziś, zarówno materialnie jak i duchowo. Jak mówiła, te ślady przyciągają do Komańczy pielgrzymów i turystów, którzy każdego roku licznie odwiedzają m.in. izbę pamięci znajdująca się w klasztorze. Ponadto s. Beata zaprosiła do modlitwy dziękczynnej za dar beatyfikacji kard. Wyszyńskiego, która planowana jest na 26 września.