W niedzielę, 20 czerwca 2021 r., w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Sieniawie odbędzie się spotkanie upamiętniające 78. rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Galicji Wschodniej (Małopolsce Wschodniej) i na Lubelszczyźnie.

Zaplanowane spotkanie będzie przebiegać pod hasłem „Wołyń’43: Walka o pamięć – walka o Polskę”, a programie zaplanowano trzy bloki: wernisaż wystawy pt. „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa
wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej”, przygotowanej przez „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie, promocja książki wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Nie zabijaj. Nacjonalizm i ludobójstwo na Kresach wobec Kościoła, etyki chrześcijańskiej i zasad humanizmu” oraz prelekcję pt. „Wołyń’43: Walka o pamięć – walka Polskę. W 78-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Galicji Wschodniej (Małopolsce Wschodniej) i na Lubelszczyźnie”.

Prelekcję wygłosi prof. dr Adam Kulczycki, wykładowca akademicki, działacz i publicysta kresowy, redaktor naczelny „Gazety Parlamentarnej”, który w programie „W rytmie wydarzeń” – w sobotę, 19 czerwca 2021 r. – w przed dzień wydarzenia opowiedział o tym dlaczego należy kultywować pamięć o ofiarach wspomnianych zbrodni, a także przybliżył treści związane z każdym z punktów programu.

Organizatorem spotkania upamiętniającego 78. rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach są Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie i parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Sieniawie.

Radio FARA objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.