Dlaczego tak trudno nam się porozumieć? I to wcale nie z przedstawicielami innych narodów czy kultur, ale także – a może przede wszystkim – z własnymi dziećmi, żoną, mężem, rodzicami ? Czy jest jakiś sposób na to, żeby się skutecznie dogadać ?

20 grudnia 2017 r. gościem audycji z cyklu „ Wychowanie przez mądre kochanie”,  była pani Agnieszka Puchalska – Zastępca  Kuratora Sadu Okręgowego w Przemyślu, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie, mediator oraz biegły sądowy ds. przeciwdziałania  przemocy. W rozmowie z panią Anną Korczewską, Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – Oddział Powiatowy w Jarosławiu, pani Agnieszka Puchalska mówiła o agresywnym „języku szakala” i empatycznym „języku żyrafy”, czyli o sposobach w jakich zwracamy się do dzieci i jak się z nimi komunikujemy. Zaznaczyła także, że psycholog Marshall B. Rosenberg autor książki „Porozumienie bez przemocy” stworzył formułę rozmowy, która umożliwia wzajemne porozumienie nawet w krytycznych sytuacjach.

Język żyrafy i język szakla. A my, w którym mówimy do naszych dzieci? Zachęcamy do posłuchania rozmowy.

Język żyraf i język szakal w relacjach rodzinnych przy okazji zbliżających się świąt
śr, 20 Gru 2017  ·  8,4 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Audycja z 20 grudnia 2017 r. rozmowa prowadzona przez Annę Korczewską - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – Oddział Powiatowy w Jarosławiu z Agnieszką Puchalską - Zastępcą Kuratora Sądu Okręgowego w Przemyślu oraz specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie