Na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich – w święto Matki Bożej Różańcowej (7 października) Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata w ramach akcji „Różaniec do granic”. Jej głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową.

18 września w Wybrzeżu k. Dubiecka odbyło się kolejne spotkanie duszpasterzy odpowiedzialnych za ten projekt w Archidiecezji Przemyskiej.

Chodzi o to, abyśmy, nawiązując do setnej rocznicy objawień fatimskich, wzięli do ręki różaniec, byśmy uczestniczyli we Mszy Świętej, czyli otworzyli swoje serce na Chrystusa, który do nas przychodzi, byśmy swoje serce uformowali na wzór Niepokalanego Serca Maryi i Jej powierzyli przyszłość naszej Ojczyzny i całego świata – powiedział metropolita przemyski abp Adam Szal.

Jest to inicjatywa bardzo piękna i myślę, że przyczyni się do ożywienia nabożeństw pierwszych sobót miesiąca, tak jak prosiła Najświętsza Maryja Panna w Fatimie – dodał.

Zależnie od ustaleń duszpasterzy, modlitwa różańcowa odbywać się będzie przy kościołach parafialnych, przydrożnych kaplicach albo w innych wyznaczonych miejscach.

Do modlitwy można się włączyć poprzez wspólne pielgrzymowanie do kościołów stacyjnych. Możliwość modlitwy będzie też w niektórych kościołach parafialnych oddalonych od granic. – Chorzy będą mogli włączyć się także w swoich domach za pomocą Radia Fara, czy innych środków przekazu – zachęca abp Szal.

Paweł Bugira

Więcej informacji o trwających przygotowaniach do tego wydarzenia na stronie www.przemyska.pl

Różaniec do granic - abp Adam Szal
wt, 19 Wrz 2017  ·  943,0 KB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Wybrzeże k. Dubiecka, 18 września 2017 r.