Udar mózgu następuje bez ostrzeżenia, może wystąpić w nocy lub w ciągu dnia w czasie wykonywania najprostszych czynności. Udar może w jednej chwili odebrać nam wszystko – samodzielność, sprawność, zdolność komunikowania się. Mimo to nie jesteśmy z góry przegrani w nierównej walce z chorobą. Szybka pomoc oraz właściwa rehabilitacja mogą znacznie ograniczyć spowodowane przez nią spustoszenia. Udar mózgu dotyka coraz większej liczby osób. Co wiemy na temat udaru mózgu, jakie są czynniki ryzyka,objawy i zapobieganie.

19 maja 2017 r. w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyła się prelekcja o udarze, zorganizowana przez Mariana Janusza – Prezesa Zarządu Akademii Trzeciego Wieku w Jarosławiu, którą prowadził dr n. med. Dariusz Bielecki.

Zachęcamy do posłuchania co o udarze mózgu mówią specjaliści neurologii – lek.med. Barbara Nazarewicz oraz lek. med. Rafał Kaczorowski.

Udar mózgu - szybka reakcja pozwala skutecznie leczyć
pon, 22 Maj 2017  ·  8,9 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Wykład lek. med. Barbary Nazarewicz, specjalisty w dziedzinie neurologii z Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, 19 maja 2017 r.
Wewnątrznaczyniowe leczenie udaru mózgu
pon, 22 Maj 2017  ·  7,9 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Wykład lek. med. Rafała Kaczorowskiego, specjalisty w dziedzinie neurologii ze Szpitala Wojewódzki nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie, 19 maja 2017 r.