wniebowziecieTo chyba najbardziej wymowny moment Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego. Tuż przed północą, 14 sierpnia, odbyła się procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej z Sanktuarium do kaplicy św. Rafała. Choć na Kalwarii wciąż padał ulewny deszcz, rzesza pielgrzymów wytrwała do późnych godzin, by wpatrywać się w Maryję.

– Przez kilka dni rozważaliśmy tajemnice, które doprowadziły do tego wydarzenia – mówił o. Jan Grzywna. Kaznodzieja odpustowy określił wniebowziętą Maryję mianem słońca: – Maryja jest dla nas światłem dnia. To symbol niebieskiej chwały. Bo Ona cała jest prześwietlona Bogiem i prowadzi nas w tajemnice Boga.

– Maryja jest też jak światło nocy – mówił kaznodzieja – prowadzi człowieka do Nieba. I Ona jest bramą niebios… – wskazuje cel pielgrzymowania wiary. I jej piękno, jej światłość zachęca nas, byśmy i my podążali w stronę nieba.

Obyśmy i my tam dotarli!

Przed procesją na Kalwarii odbył się tradycyjny koncert – dziękczynienie Bogu i ludziom za daw Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego. Na scenie wystąpił zespół franciszkański Fioretti i przyjaciele.

Procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej do kaplicy św. Rafała
pon, 15 Sie 2016  ·  12,9 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Kalwaria Pacławska, 14 sierpnia 2016 r.
Dziękczynienie Bogu i ludziom – FIORETTI i Przyjaciele
pon, 15 Sie 2016  ·  33,7 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Kalwaria Pacławska, 14 sierpnia 2016 r.