W ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kresowej w piątek – 4 września – w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu miała miejsce prelekcja Tomasza Kuby Kozłowskiego „Półtora miasta. Drohobycz mniej znany”. Była to wyjątkowa okazja do wyprawy w świat Drohobycza dziś już nieistniejącego –  miasta sprzed potopu historii. Miejsca, o którym w sposób wyjątkowy w swojej „Atlantydzie. Opowieści o Wielkim Księstwie Bałaku” pisał Andrzej Chciuk.  Drohobycz, jak pisał Marian Hemar,  to „najdziwniejsze miasto w Polsce, miasto jakby nie na serio, najbardziej w Polsce egzotyczne i najbardziej rodzime, miasto jak z farsy i operetki, miasto komik i przedmiot kawałów, miasto nagłych fortun i krachów, miasto defraudant i spekulant, półtora miasta, pół polskie, pół żydowskie, pół ukraińskie, miasto Drohobycz„. Dzięki niezwykle ciekawej prelekcji uczestnicy spotkania mogli przenieść się do miasta, ocalonego w pamięci jego dawnych mieszkańców. Zapraszamy do tej wyprawy również i Państwa.

Tomasz Kuba Kozłowski "Półtora miasta. Drohobycz mniej znany"
nie, 6 Wrz 2015  ·  30,8 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Prelekcja miała miejsce w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kresowej w Jarosławiu w dniu 4 września 2015 roku

Po zakończeniu prelekcji została otwarta wystawa fotograficzna Michała Nowika „Lwów w obiektywie – blaski i cienie”, którą będzie można oglądać w Centrum Kultury i Promocji w dniach od 5 do 15 września 2015.

Wernisaż wystawy fotograficznej Michała Nowika „Lwów w obiektywie - blaski i cienie”
nie, 6 Wrz 2015  ·  4,9 MB  ·  PLIK ARCHIWALNY.
Wernisaż miał miejsce w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kresowej w Jarosławiu w dniu 4 września 2015 roku.

Program trwającego do 11 września VII Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kresowej w Jarosławiu znaleźć można na stronie internetowej jarosławskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.