Poświęcenie kościoła w Sieniawie
Powrócił Jan Paweł II na szlak Beskidu Niskiego. 12 kwietnia 2015 r., w Niedzielę Miłosierdzia zatrzymał się w Sieniawie i tu pozostanie na zawsze jako patron nowej świątyni. Budowana przez 13 lat, poświęcona została św. Janowi Pawłowi II w dniu ustanowionego przez niego Święta Miłosierdzia. Aktu konsekracji dokonał abp Józef Michalik, Metropolita Przemyski.
13 lat budowy – jak czytamy w kronikach – to tysiące przepracowanych dniówek i wielka ofiarność. – Dzisiaj widzicie owoc waszych ofiar i waszej pracy – mówił do zgromadzonych ks. Stanisław Gniewek, proboszcz parafii Głębokie, do której należy Sieniawa.
Decyzję o budowie nowej świątyni podjęto w 2002 r. Jak podkreślają mieszkańcy Sieniawy, wybór projektu a szczególnie miejsca nie był łatwy, każdy bowiem chciał mieć do kościoła jak najbliżej. Po podjęciu tych kluczowych decyzji i uzyskaniu pozwoleń, w kwietniu 2007 r. bp Adam Szal poświęcił plac pod nowy kościół. Jesienią tego samego roku rozpoczęła się budowa. Kamień węgielny pod tę świątynię poświęcił 30 czerwca 2013 r. abp Józef Michalik.
Pasterskie słowo, które Ksiądz Arcybiskup skierował do zgromadzonych na uroczystości poświęcenia kościoła, oparte było na kulcie Miłosierdzia Bożego. Szczególną bohaterką homilii stała się św. Siostra Faustyna. To na podstawie jej życia, kaznodzieja ukazał drogę współpracy człowieka z Bogiem.