Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości2 marca

W kościele Ojców Dominikanów w Jarosławiu, ks. bp Adam Szal udzielił sakramentu Bierzmowania dzieciom niepełnosprawnym, podczas Mszy świętej odprawionej o godzinie 10.00.

***

O godz. 13.00 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe w Pełkiniach. Zmarłego proboszcza, ks. Jana Rzeszutka żegnali licznie zgromadzeni miejscowi parafianie oraz wierni z poprzednich placówek: Miękisza Nowego i Jarosławia - Dolnoleżajskie. Mszy świętej pogrzebowej przewodniczyli Księża Biskupi: bp Edward Frankowski z Sandomierza - kolega rocznikowy Zmarłego oraz bp Adam Szal. Homilię żałobną wygłosił ks. prał. Marian Rajchel.
Ksiądz Rzeszutek został pochowany na parafialnym cmentarzu.

Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie!

***

O godz. 16.00 w Białobrzegach k. Łańcuta odbyło się przeniesienia ciała zmarłego ks. Stanisława Wacnika do świątyni parafialnej. Uroczystościom przewodniczył Rodak białobrzeski - ks. prał. Zygmunt Trojnar, a homilię wygłosił dziekan, ks. prał. Czesław Lech.

W godzinie Apelu Jasnogórskiego, w świątyni w Białobrzegach zgromadzili się pątnicy, uczestnicy pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Zmarły ks. Wacnik był od samego początku współorganizatorem Pieszej Pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę, pełniąc niezwykle ważną funkcję kwatermistrza. Dzisiaj przy jego trumnie zebrali się Kapłani Pątnicy na czele z ks. bpem Edwardem Białogłowskim z Rzeszowa, by modlić się za niego za wstawiennictwem Pani Jasnogórskiej.

... Święta Maryjo, Matko Boża,
módl się za nim w godzinę śmierci. Amen

1 marca

W Pełkiniach odbyła się exporta śp. ks. Jana Rzeszutka, który zmarł w wyniku obrażeń odniesionych podczas tragicznego wypadku samochodowego w dniu 21 lutego br. Mszy świętej koncelebrowanej o godz. 16.00, przewodniczył ks. inf. Stanisław Zygarowicz, a homilię żałobną wygłosił ks. prał. Jan Jagustyn - Dziekan dekanatu Jarosław I.

***

W Ostrowie k. Radymna, ks. bp Adam Szal udzielił Bierzmowania podczas Mszy świętej odprawionej o godz. 17.00. Homilię wygłosił Rodak ostrowiecki, ks. prał. Zbigniew Suchy. Kandydaci do przyjęcia tego Sakramentu, to młodzież ostatniej klasy gimnazjalnej z parafii Dobkowice, Łowce i Ostrów.

cofnij -   1  2  3  4  5  6  7   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu