Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości7 października

Z występów artystycznych w Niemczech i Dani wrócił, goszczący tam od 25 września, Przemyski Chór «Gospel». Młodzi artyści wystąpili w "nocy gospelowej" w Lunenburgu(26/27 września) oraz w okolicznych miejscowościach. Następnie udali się do Kopenhagi, gdzie koncertowali z Ko­penhaskim Chórem "Kefas". Uczestniczyli także w warsztatach muzyki gospel i w kon­cercie finałowym z udziałem tysiąca chórzystów. Śpiewali również podczas Mszy św. w kościele polskim w Kopenhadze. Młodym artystom z Przemyśla towarzyszyli o. Lech Dorob­czyński, założyciel Chóru(aktualnie duszpasterzuje w Koninie) oraz Lucyna Rudawska, współzałożycielka i dyrygent Przemyskiego Chóru «Gospel».

6 października

W Domu Biskupim odbyła się Jesienna Narada Wydziału Duszpasterskiego. Wzięli w niej udział Księża Biskupi – Wikariusze Generalni, oraz poszczególni referenci Wydziału. Ks. abp Józef Michalik, Metropolita Przemyski, który przewodniczył obradom, dokonał wprowadzenia do dyskusji, której przedmiotem było zaplanowanie archidiecezjalnego programu dusz­paster­skiego na nadchodzący nowy rok kościelny. W dyskusji powstał projekt programu, który umownie nazwano "Rokiem Pelczarowskim". Przez pryzmat osoby św. Józefa Sebastiana, chcemy jak On, naśladować Chrystusa.

5 października

O godzinie 18.00 w Archikatedrze, Metropolita Przemyski ks. abp Józef Michalik odprawił Mszę świętą dziękczynną za 25 lat Pontyfikatu Jana Pawła II. Współkoncelebrowali z nim probo­szczowie Miasta, Księża Profesorowie i Wychowawcy seminaryjni, przy udziale Kapituły Metropolitalnej, alumnów WSD, Sióstr zakonnych i licznie zgromadzonych wiernych. Homilię wygłosił ks. prał. Zbigniew Suchy, który ukazał Papieża jako wzór wiary i przypomniał o obowiązku przyobiecanej Mu przed laty modlitwy. Po Mszy świętej odbył się Jubileuszowy Koncert w wykonaniu Archidiecezjalnego Chóru «MAGNIFICAT» pod dyrekcją ks. prał. Mieczysława Gniadego. W programie znalazły się następujące utwory: Tu es Petrus (muz. ks. Wacław Gieburowski), Laetatus sum (muz. Grzegorz Gerwazy Gorczycki), Magnificat (muz. W. A. Mozart), Te Deum (J. Haydn), Alleluja (muz. J. F. Haendel). Podczas koncertu, ks. abp Michalik podzielił się wrażeniami z osobistych kontaktów z Ojcem Świętym oraz scharakteryzował Jego Pontyfikat. Przedstawiciela parafii złożyli też życzenia Księdzu Arcybiskupowi z okazji zbliżającej się 17 rocznicy święceń biskupich.

cofnij -   1  2  3  4  5  6  7  8   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu