Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości11 listopada

Uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny w archikatedrze przemyskiej, przewodniczył abp Józef Michalik. „Historię dziejów człowieka i narodu piszą ludzie ofiarą, pracą, bohaterstwem, ale pisze też Bóg. Dziękujmy Bogu za ten dar wolności i niepodległości, za każdy dzień wolności, który niech będzie budowaniem wolności dziecka Bożego. Święto Niepodległości jest poglądową lekcją historii. Zdrowy patriotyzm to wysiłek miłości do Ojczyzny, także w drugim człowieku odkrywanej, to miłość do historii, kultury, ofiary, to zbiorowa mądrość, praca i trud. Niech Bóg pomoże w utrwalaniu tego co dobre i piękne” – mówił metropolita przemyski. Biskup pomocniczy Adam Szal w kazaniu przypomniał o konieczności pielęgnowania miłości Ojczyzny u wszystkich pokoleń Polaków. Patriotyczną racją stanu jest, abyśmy umieli wznieść się ponad podziałami. Myśleć o Ojczyźnie. Czy jestem dobrym synem narodu?! – pytał biskup Szal. Ojczyzna jest Matką a o własnej matce nie mówi się źle. Ona dała nam wiarę, bezpieczeństwo, wykształcenie. „Wielu wierność ojczyźnie przepłaciło życiem, zdrowiem, prześladowaniem. Nie pozwólmy by propagowane nowe systemy wartościowania odcięły nas od chrześcijańskich korzeni”.

8-10 listopada

W trzech punktach archidiecezji [Sanok, Chrystusa Króla, Łańcut - Fara i WSD w Przemyślu] odbyły się Jesienne Kongregacje Rejonowe, na temat wprowadzania programu nowego roku duszpasterskiego: "Eucharystia źródłem naszej nadziei". Spotkania rozpoczęły się krótką adoracją Najświętszego Sakramentu, którą przeprowadzili miejscowi Księża Archiprezbiterzy. Następnie referowali poszczególne tematy: Ks. abp Józef Michalik, Metropolita Przemyski, ks. bp Adam Szal i dyrektor Wydziału Duszpasterskiego, ks. Wacław Partyka.

7 listopada

Metropolita Przemyski uroczyście poświęcił rozbudowany kościół parafialny w Rymanowie Zdroju. Posługę proboszczowską, od 1995 roku, pełni tu ks. Feliks Paściak.

cofnij -   1  2  3  4  5  6  7   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu