Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości8 maja

Do sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej przybyły dzieci z parafii pw. Chrystusa Króla w Przeworsku, które 2 maja br. przystąpiły do I Komunii św. Dzieciom (28) towarzyszyli ks. proboszcz Jan Miazga oraz rodzice i rodzeństwo (42 osoby), przez co pielgrzymka nabrała wymiaru rodzinnego wydarzenia wiary.

8 maja

Zmarł niespodziewanie ks. prałat Józef Sroka. Pogrzeb odbędzie się we środę, 12 maja w Archikatedrze Przemyskiej i w rodzinnej parafii w Kraczkowej.

7-9 maja

Wspólnota parafialna w Nozdrzcu świętowała rocznicę Nawiedzenia parafii przez Matkę Bożą w znaku Jasnogórskiego Obrazu. Do tej uroczystości mieszkańcy parafii przygotowywali się przez udział w trzydniowych rekolekcjach, które prowadził ks. Tadeusz Kocór, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej. Czas rekolekcyjnej drogi był okazją do refleksji, że chrześcijaństwo to nie tylko celebrowanie uroczystości, ale także wierność Panu Bogu w codziennym życiu, dlatego bardzo wielu uczestników modlitewnego triduum odnowiło, podjęte w dniu Nawiedzenia, duchowe dary i postanowienia. Uwieńczeniem rocznicowych uroczystości był doroczny odpust parafialny ku czci św. Stanisława Biskupa. Proboszczem parafii Nozdrzec, od 1995 roku, jest ks. Jan Balicki.

7 maja

W Starym Mieście k. Leżajska gościł bp Adam Szal, gdzie odprawił Mszę świętą i konsekrował nowy ołtarz, zbudowany dla uczczenia 25-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II. Proboszczem parafii, od 1997 roku, jest ks. Jan Warchał.

7 maja

Na placu przy Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbyła się „Majówka dla Młodych”, w której uczestniczyło kilkaset uczniów z przemyskich gimnazjów i szkół średnich oraz studenci. Gościem „Majówki” był ks. Zbigniew Regucki z redakcji czasopisma „Miłujcie się”. Ksiądz Zbigniew, wraz z grupą animatorów, zaprezentował projekt ewangelizacyjny pt. „Radość czystej miłości”. W ramach programu, bardzo „wiosennie”, zagrał zespół wokalno-muzyczny „Jesienni Przyjaciele”. Druga część „Majówki dla Młodzieży” miała miejsce, w godzinach wieczornych, w kościele Księży Salezjanów. Podczas modlitewnego czuwania, wielu młodych przystąpiło do „Ruchu czystych serc”. „Majówka” została zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Kultury, Edukacji i Nauki w Przemyślu, Stowarzyszenie „Miłość i Odpowiedzialność” – Oddział w Przemyślu oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

cofnij -   1  2  3  4  5  6  7   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu