Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości14 listopada

W sali przemyskiego Zamku Kazimierzowskiego wystąpił Przemyski Chór «Gospel», z okazji 3 rocznicy twórczości artystycznej i ewangelizacyjnej. Gospelowy wieczór był piękną godziną świadectwa, wszak przemyscy artyści nie tylko śpiewali, ale również dzielili się doś­wiad­czeniem wiary. W swojej 3-letniej historii Przemyski Chór Gospel koncertował ponad 100 razy, zarówno w Polsce jak i za granicą (niedawno wrócił z dwutygodniowego pobytu w Niemczech i w Danii). Z Chórem bardzo często śpiewa Ewa Uryga, jedna z najlepszych wokalistek tego gatunku muzycznego. Przemyski Chór, wraz z Podkarpackim Stowarzyszeniem Gospel, od dwóch lat, organizuje warsztaty muzyki gospel (najbliższe odbędą się 24-25 kwietnia 2004 w Przemyślu), które prowadzą światowej sławy muzycy jak Ruth Lynch i David Daniel z Wielkiej Brytanii oraz Peter Steinvig z Danii. Przemyski Chór Gospel "narodził się" 11 listopada 2000 roku, a jego twórcami są o. Lech Dorobczyńśki, reformata, aktualnie pracuje w Koninie oraz Henryk i Lucyna Rudawscy, muzycy z Przemyśla. W zajęciach Chóru uczestniczy prawie 100 dziewcząt i chłopców, a prowadzi je Lucyna Rudawska. Więcej informacji na stronie inter­netowej: www.pcg.mmx.pl

13 listopada

Ks. Abp Senior Ignacy Tokarczuk gościł w Ostrowie k. Radymna, gdzie sprawował odpustową Sumę ku czci św. Stanisława Kostki i wygłosił okolicznościowe kazanie. W nie­dzielę (9 listopada) Ksiądz Arcybiskup Senior odwiedził Soninę k. Łańcuta. Tu również przewodniczył uroczystej Eucharystii i wygłosił homilię.

13 listopada

Pod hasłem "I dziś świętość jest możliwa", w Instytucie Teologicznym w Przemyślu odbyło się sympozjum naukowe poświęcone postaci św. Józefa Sebastiana, biskupa. O godzinie 8.30 w auli Instytutu, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego ksiądz prał. dr Marian Rojek powitał gości i przedstawił program spotkania.
Pierwszy referat wygłosił ks. dr Tadeusz Śliwa nt. "Łacińska diecezja przemyska w czasie rządów bpa Józefa Sebastiana Pelczara w świetle sprawozdań do Stolicy Świętej", a drugi - ks. bp dr Adam Szal nt. "Miłość Ojczyzny w nauczaniu bpa Pelczara". Po krótkiej przerwie były jeszcze dwa referaty: ks. dra Stanisława Jamrozka - "Duchowość św. Józefa Sebastiana Pelczara" oraz ks. dra Artura Ziąbera z Rzeszowa - "Ideał życia kapłańskiego według św. Józefa Sebastiana Pelczara". W słowie podsumowującym, ks. abp Józef Michalik podziękował Seminarium Duchownemu za zorganizowanie sesji i podkreślił aktualność nauczania swego Świętego Poprzednika.
Po części wykładowej, w kaplicy Seminarium duchownego została odprawiona Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity, z homilią ks. bpa Adama Szala, który wskazał na potrzebę naśladowania Świętego Biskupa.
Oprawę liturgiczną przygotowali alumni przemyskiego WSD oraz Chór Klerycki pod dyrekcją ks. dra Tadeusza Bratkowskiego.
W uroczystości wzięli udział księża wychowawcy, profesorowie, siostry zakonne oraz miejscowi alumni.

cofnij -   1  2  3  4  5  6  7  8   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu