Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości7 października

W Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego. O godz. 10.00 w kaplicy seminaryjnej, ks. abp Józef Michalik przewodniczył uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej i wygłosił homilię. Kaznodzieja zwrócił uwagę na potrzebę "rozeznawania" w życiu każdego człowieka, w tym - powołanego w szczególności. "Słowo Boże, które jest skierowane do każdego osobiście ma być przyjęte i wprowadzone w życie".
Po Mszy świętej uczestnicy przeszli do auli Instytutu Teologicznego, gdzie po odśpiewaniu przez chór klerycki "Gaude Mater Polonia", wysłuchali słowa wstępnego wygłoszonego przez ks. rektora dra Mariana Rojka oraz sprawozdania z działalności seminarium za rok poprzedni (czytał ks. dr Janusz Trojnar - prefekt studiów).
Wykład inauguracyjny wygłosił ks. dr Dariusz Dziadosz. Po wykładzie nastąpiła immatrykulacja 35 alumnów kursu pierwszego oraz przemówienia zaproszonych gości.
W imieniu reprezentowanych Instytucji przemawiali: ks. prof. dr hab. Kazimierz Panuś z PAT w Krakowie, księża rektorzy WSD w Rzeszowie i Sandomierzu oraz przedstawicielka Prezydenta Miasta Przemyśla. Na zakończenie przemówił ks. abp Metropolita, który też udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu "Gaudeamus igitur" i wspólnym obiadem.

2 października

W 6 miejscach Archidiecezji odbyły się lokalne spotkania KONGRESU RÓŻAŃCOWEGO.

archiprezbiterat bieszczadzki jarosławski krośnieński łańcucki przemyski sanocki
miejsce Jasień Wielkie
Oczy
Miejsce
Piastowe
Krzemienica Przemyśl
Franciszkanie
Zagórz
przewodniczenie Eucharystii ks. W.
Partyka
ks. K.
Lewczak
ks. K.
Kaczor
ks. W.
Kenar
ks. J.
Bar
ks. Z.
Trojnar
homilia ks. W.
Partyka
ks. W.
Siwak
ks. K.
Kaczor
ks. S.
Szałankiewicz
ks. M.
Rusin
ks. P.
Buk
katecheza ks. P.
Biernat
ks. M.
Rajchel
ks. F.
Paściak
ks. M.
Jurkiewicz
ks. M.
Bocho
ks. P.
Filip


We wszystkich tych miejscach zgromadziło się łącznie ok. 8 000 czcicieli Różańca świętego, w tym 160 kapłanów.

***

Również dzisiaj odbywa się, organizowana przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej, doroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Przewodniczy jej w tym roku ks. bp Adam Szal.

cofnij -   1  2  3  4   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu