Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości9 czerwca

W Parafii Św. Jana Apostoła w Przemyślu w czasie uroczystej Mszy św. Ks. Bp Adam Szal udzielił sakramentu bierzmowania 28 osobowej grupie młodzieży kończącej III klasę gimnazjum. Na koniec Eucharystii Ks. Biskup pobłogosławił przekazane im w czasie uroczystości pamiątkowe krzyże i życzył, aby odtąd już na całe życie stały się one dla młodych, znakiem związku z Chrystusem i zobowiązaniem do wierności Bogu i Ojczyźnie.

8 czerwca

Ksiądz Arcybiskup Metropolita dzisiaj zakończył wizytację dekanatu Żurawickiego. O godz. 14.00 odwiedzał miejscowych kapłanów i niektórych parafian.
Uroczystą Mszą świętą koncelebrowaną o godz. 18.00, zakończył wizytę pasterską.
Dokonał również pobłogosławienia domu parafialnego z salą spotkań dla grup formacyjnych oraz z mieszkaniami dla kapłanów, przechodzących na emeryturę.

6 czerwca

W Przemyślu odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu "8 Wspaniałych".
Wspólną Mszą świętą w archikatedrze przemyskiej celebrowanej przez abpa Józefa Michalika zakończył się jubileuszowy, X Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych".
Organizatorami byli: Prezydent Miasta Przemyśla i Fundacja „Świat na TAK”.

Tytuł "Wspaniałego Polski" otrzymali przedstawiciele 8 miast.
Oto one w kolejności alfabetycznej:
Gdańsk
Nysa
Kętrzyn
Olesno<
Kobyłka
Szczytno
Kraków
Tczew

W homilii do uczestników liturgii, metropolita przemyski powiedział: …"że u podstaw tego ruchu stoi głęboko chrześcijańska, duchowa intuicja. Bóg jest na TAK, stworzył świat i oddał go do dyspozycji człowiekowi. Każdy człowiek jest zdolny do czynienia dobra. Kampania wychowawcza "8 Wspaniałych" budzi dobro w człowieku, jest tu chęć wpisania siebie w dobre dzieło stwarzania świata, obudzenia chęci przekraczania życiowego minimalizmu".
Abp Michalik pobłogosławił także nowy sztandar Stowarzyszenia – symbol duchowych darów członków wolontariatu, znak jedności który ma promować ideę edukacji serca i pomagać odważnie nieść ją do ludzi. Został on przekazany Częstochowie, która będzie przyszłorocznym organizatorem konkursu.
Do Przemyśla przybyła liczna reprezentacja ponad 300 wolontariuszy z 85 miast z Polski, ludzi których urzeka i pociąga idea bezinteresownego służenia innym z własnej woli i chęci; ludzi którym zależy na popularyzowaniu pozytywnych postaw młodzieży, która nie akceptuje zła, brutalności czy bylejakości, ale z nimi walczy. Ta idea służy wymianie doświadczeń i „promocji dobra”. Budujemy świat na TAK.

Trzy główne założenia tej Kampanii:
     1. Przekazuj dalej dobro, które otrzymałeś od innych ludzi
     2. Podziel się z innymi dobrymi wiadomościami
     3. powiększaj obszar dobra wokół siebie

Kluby Ośmiu – młodzieżowy wolontariat stosuje metodę wychowawczą „wychowanie przez pracę i pomoc słabszym” promuje pozytywne, pro-społeczne postawy i pożyteczne działania młodzieży na rzecz własnego otoczenia. Zazwyczaj młodzi „wspaniali” angażują się na rzecz pomocy niepełnosprawnym, ludziom chorym i starym, angażują się w pomoc wychowawczą w domach dziecka, odwiedzają domy pomocy społecznej, mają wybitne osiągnięcia sportowe, organizują zbiórki żywności, i obozy wakacyjne dla niepełnosprawnych.

cofnij -   1  2  3  4  5   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu