Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości20 października

Metropolita przemyski abp Józef Michalik wrócił z Rzymu, gdzie, wraz z 72 osobową grupą pątników z archidiecezji przemyskiej, wziął udział w uroczystościach 25-lecia Pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II (19 października br.). Przemyscy pątnicy zwiedzali także ważniejsze zabytki Rzymu, Florencji, Asyżu, Pompei, San Giovani Rotondo, Monte San Angelo, Ravenny, Wenecji i Wiednia. Pątnikom towarzyszyło 4 kapłanów: ks. Kazimierz Kaczor z Haczowa, ks. Jan Krupiński z Tarnawy Górnej, ks. Adam Daraż z Jarosławia – Szówska i ks. Zbigniew Skrabut z Piwody.

19 października

Wierni parafii Tarnawka (dek. dubiecki) świętowali uroczystość odpustową ku czci św. Jana Kantego oraz jubileusz 100-lecia poświęcenia kościoła. Odpustową i jubileuszową sumę celebrował bp Adam Szal. Proboszczem parafii, od 2000 roku, jest ks. Adam Chochołek.

18 października

Szkoła Podstawowa w Tuligłowach otrzymała imię Bronisława Markiewicza. Z tej okazji społeczność Szkoły zgromadziła się w kościele parafialnym na Mszy św., której przewodniczył bp Adam Szal. Ksiądz Biskup poświęcił również sztandar szkoły oraz pamiątkową tablicę. Oklaskiwał także występy dzieci, które zaprezentowały okolicznościowy program słowno-muzyczny o Patronie Szkoły.

18 października

W Korczynie odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne członków Akcji Katolickiej Archi­prez­biteratu Krośnieńskiego. W spotkaniu udział wzięło ok. 100 osób w tym księży: Władysława Stanka - byłego proboszcza z Kopytowej, Jana Rydzika - proboszcza z Odrzykonia. Mszę Świętą w kościele parafialnym sprawował i okolicznościowe kazanie na temat Akcji Katolickiej wygłosił ks. Bogdan Blama ze Strachociny. Po Mszy świętej i nabożeństwie adoracji relikwii Św. Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, uczestnicy wpisali się do Księgi Pamiątkowej i otrzymali obrazki z krótkim życiorysem oraz modlitwą o łaski za wstawiennictwem Świętego. W drugiej części spotkania, które odbyło się w sali Domu Parafialnego, miał miejsce referat ks. Blamy ukazujący różnoraką działalność apostolską św. Biskupa Pelczara dla dobra Kościoła, wzrostu duchowego wiernych, większej świadomości religijnej i odpowiedzialności za Kościół. Po referacie wywiązała się dyskusja dotycząca działalności Akcji Katolickiej w parafiach. Rodzinna miejscowość Św. Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara zaprasza do powtarzania podobnych oraz jeszcze bardziej poszerzonych w programie spotkań członków Akcji Katolickiej także z pozostałych archiprezbiteratów.

15 października

W rzeszowskim szpitalu zmarł ks. Michał Suszek (ur. 1932), emeryt zamieszkały w Żołyni. Eksporta odbędzie się w piątek o godzinie 16.00 w Żołyni. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Żołyni o godzinie 15.00 w sobotę, a po niej odpro­wa­dzenie doczesnych szczątków na miejscowy cmentarz.
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie!

cofnij -   1  2  3  4  5  6  7  8   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu