Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości7 czerwca

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w wielu ośrodkach duszpasterskich odbywały się modlitewne czuwania. Na wspólną modlitwę w kościele Świętej Trójcy w Przemyślu zgromadzili się studenci Studium Życia Rodzinnego, Przemyski Chór Gospel i członkowie Archidiecezjalnej Diakonii Muzycznej, wspólnota „Emaus”, uczestnicy Europejskiego Spotkania Młodych w Paryżu oraz wierni parafii. Czuwanie zakończyło się Mszą św. o północy pod przewodnictwem o. Bartosza Rybiennika OFM, neoprezbitera z Przemyśla. Tej samej nocy trwało czuwanie modlitewne w kościele Ojców Karmelitów w Przemyślu i na Kalwarii Pacławskiej, gdzie Mszy św. o północy przewodniczył bp Adam Szal.

7 czerwca

Do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Haczowie, po raz czwarty, przybyło 400 dzieci „pierwszokomunijnych” z rejonu krośnieńskiego. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Władysław Pucia, proboszcz z Jasionowa.

4 czerwca

W bazylice archikatedralnej w Przemyślu bp Stefan Moskwa celebrował Eucharystię w asyście księży świętujących 25-lecie kapłaństwa. W ramach przygotowania do jubileuszowej uroczystości, księża odprawili rekolekcje święte na Kalwarii Pacławskiej. Duchowe ćwiczenia prowadził ks. dr Józef Sroka, wykładowca liturgiki w Seminarium Duchownym.

4 czerwca

Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie otrzymała imię wybitnego poety ks. Jana Twardowskiego. Z tej okazji, w kościele farnym, bp Adam Szal przewodniczył Eucharystii, w której uczestniczyła społeczność szkoły i zaproszeni goście. Podczas Mszy św. bp Adam poświęcił Sztandar Szkoły, na którym wyhaftowano napis „Śpieszmy się kochać ludzi...”. Po zakończonej Mszy św. jej uczestnicy przeszli do Szkoły, gdzie została odsłonięta i poświęcona pamiątkowa tablica. Uczniowie zaprezentowali także okolicznościową akademię z poezją Patrona. Na zakończenie uroczystości odśpiewano hymn Szkoły, który powstał na drodze konkursu. Wygrał tekst autorstwa Dominika Cebuli i Bartosza Chwostka, a muzykę napisała Barbara Jarosz. Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu reprezentował ks. Tadeusz Kocór, dyrektor Wydziału.

1 czerwca

Podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej abp Józef Michalik poświęcił Karetkę Dzieciątka Jezus i przekazał dla Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. Karetka została zakupiona za sumę zł 105.500; zebraną podczas trzykrotnej edycji charytatywnego dzieła pn. „Kolęda na Szpital”. Kwesta została zorganizowana w parafiach  archiprezbiteratu przemyskiego.

cofnij -   1  2  3  4   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu