Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości



6-8 maja

W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyło się Forum Teologów i Międzynarodowa Konferencja pt. „Więksi i mniejsi prorocy Europy Środkowo-Wschodniej XX wieku”. W sympozjum wziął udział ks. dr Witold Jedynak z Przemyśla, który przedstawił wykład nt. „Posługa pasterska biskupa Józefa Sebastiana Pelczara i abp Ignacego Tokarczuka”.

6-7 maja

W Jarosławiu i w Krośnie odbyła się promocja nowych podręczników do nauczania religii w Gimnazjum. Katechizmy prezentowała Jolanta Próchniewicz z Poznania (wydawnictwo "Apostolicum"), współautorka programu katechetycznego, a sesję promocyjną zorganizowali nauczyciele doradcy z PODN w Przemyślu i w Krośnie.

3-4 maja

W Stalowej Woli (diec. sandomierska) gościł abp senior Ignacy Tokarczuk, gdzie w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski przewodniczył odpustowej Sumie. W niedzielę (4 maja) Ksiądz Arcybiskup Senior celebrował Eucharystię i wygłosił okolicznościowe kazanie w kościele pw. św. Floriana.

3 maja

Muzeum Archidiecezjalne im. św. Józefa Sebastiana Pelczara przy Placu Czackiego 2 w Przemyślu zainaugurowało nowy sezon muzealny AD. 2003. Z tej okazji przygotowano również okolicznościowe wystawy pt. „Śladami życia Świętego Założyciela i Patrona” oraz „Różańcowa Pani nieba ziemi...”. Dyrektorem Muzeum jest ks. Bogusław Ruśnica zaś kustoszem s. Floriana Leśnicka (sercanka).

3 maja

W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski odbywały się uroczystości patriotyczno-religijne. Mszy św. w intencji Ojczyzny w bazylice archikatedralnej przewodniczył i homilię wygłosił bp Adam Szal. Po zakończonej Eucharystii jej uczestnicy przeszli na Plac Zamkowy, gdzie przy obelisku upamiętniającym twórców Konstytucji 3 Maja wygłoszono okolicznościowe przemówienia, złożono wieńce i kwiaty.

3 maja

Metropolita przemyski abp Józef Michalik przebywał na Jasnej Górze, gdzie uczestniczył w uroczystościach ku czci Matki Bożej Królowej Polski.

1 maja

Parafianie z Medyki wraz z księdzem proboszczem Jerzym Rojkiem, już czwarty raz pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej w Wielkich Oczach. Podczas 40 kilometrowej trasy modlili się w intencji o Boże błogosławieństwo przy wznoszeniu nowego kościoła parafialnego. W pielgrzymce wzięli także udział młodzi z Leszna, Torek, Jaksmanic i Hurka.

cofnij -   1  2  3  4   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu