Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości15 lipca

Przed południem przybyła na Jasną Górę JUBILEUSZOWA 25 Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka. Po prezentacji i powitaniu grup z Jasnogórskiego Szczytu, pątnicy przeszli przed Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 11.00 w bazylice jasnogórskiej została odprawiona Msza święta na zakończenie"rekolekcji w drodze", której przewodniczył ks. bp Adam Szal. Homilię wygłosił ks. bp Mateusz Ustrzycki z Kanady. W ciągu 12 dni, pątnicy (ponad 2 tys. uczestników) zrzeszeni w 10 grupach, pokonali trasę liczącą około 380 kilometrów. Mottem ewangelicznej refleksji były słowa: «EUCHARYSTIA źródłem naszej nadziei». Pielgrzymom towarzyszyło 45 kapłanów na czele z ks. bp. Adamem Szalem, 55 kleryków oraz 18 sióstr zakonnych. Dyrektorem Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki, od samego początku, jest ks. dr hab. Kazimierz Bełch. Posługą kwatermistrzowską pełni ks. Robert Łuc, wspomagany przez ks. Adama Chrząszcza i p. Czesława Karakuszkę - pielgrzymkowego "Prezesa".

14 lipca

Ks. abp Józef Michalik o godz. 11.00 odprawił Mszę świętą żałobna w Przysietnicy k. Brzozowa, za zmarłą matkę kapłanów: Edwarda i Wojciecha Szarka

***

To już przedostatni dzień pielgrzymowania pieszej pielgrzymki. Po Mszy świętej w Złotym Potoku, którą odprawił ks. bp Mateusz Ustrzycki z Hamilton [Kanada], a homilię wygłosił ks. prał. Jerzy Pawlik [odpowiedzialny za ruch pielgrzymkowy w Polsce], pątnicy zatrzymali się na kolejny postój w Janowie. Tutaj, [po raz pierwszy w nowym miejscu], przeżyli Nabożeństwo Pojednania, tzw. "Przeprośkę". Nabożeństwo przygotowała i przeprowadziła grupa św. Wojciecha z ks. Stanisławem Kaszowskim, jako przewodnikiem.

cofnij -   1  2  3  4  5  6  7   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu