Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości10 lipca

Dzisiaj zmarł najstarszy kapłan Archidiecezji Przemyskiej, ks. prałat Ludwik Dyszyński - w 96 roku życia, 67 roku kapłaństwa.
Śp. ks. Ludwik ur. 5 czerwca 1908 roku w Tuligłowach, święcenia kapłańskie z rąk ks. Bpa Franciszka Bardy przyjął 20 czerwca 1937 roku. Pracował w następujących parafiach: Dylągowa, Żurawica, Tarnawa Górna, Zagórz, Sanok i Radymno. Od roku 1988 był rezydentem w Radymnie.
Eksporta do kościoła parafialnego w Radymnie odbędzie się w niedzielę 11 lipca o godz.18.00. Przewodniczyć jej będzie ks. Abp Józef Michalik. Pogrzeb odbędzie się w Radymnie w poniedziałek 12 lipca o godz. 15.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

4 lipca

Kilkaset osób w niedzielny poranek wyruszyło z przemyskiej archikatedry w 24 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Pątnicy wędrują pod hasłem: "miłością za MIŁOŚĆ".
Mszy świętej na rozpoczęcie pielgrzymki, przewodniczył abp Józef Michalik, który w homilii powiedział: „Pielgrzymka to łaska i znak czasu, okazja do ofiary, bo w życiu duchowym nie możemy poprzestać na minimalizmie. Te swoiste rekolekcje w drodze mają uczyć naśladować Chrystusa i wprowadzać Jego zasady w głębię życia chrześcijańskiego. Niech to będzie czas wewnętrznej odnowy i duchowego odrodzenia”.
Bezpośrednio po kazaniu arcybiskup udzielił sakramentu małżeństwa dwojgu narzeczonym, którzy przed rokiem poznali się na pielgrzymkowej trasie i teraz ponownie na nią wyruszyli.
Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze modlitewno-pokutnym. Jej celem jest pogłębienie formacji chrześcijańskiej oraz modlitwa i ofiara w intencji Kościoła, Ojca Świętego i Ojczyzny. Każdy dzień ma swój temat i podaną intencję dnia. Pomocą duchową pielgrzymom służy około 40 księży, kilkunastu diakonów, klerycy i siostry zakonne. Całą trasę przemierzy bp Adam Szal. Do trzech grup pielgrzymkowych, które wyruszyły z Przemyśla dołączą na trasie inne grupy z terenu archidiecezji. [Dzisiaj wyruszają grupy pielgrzymkowe z Leska i Leżajska; w następnych dniach z Brzozowa, Sanoka, Krosna, Przeworska i Łańcuta]. W sumie do Częstochowy uda się blisko dwa tysiące osób w 10 grupach pielgrzymkowych.

cofnij -   1  2  3   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu