Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości25 października

Gościem mieszkańców Gorliczyny był abp Józef Michalik, metropolita przemyski. Ksiądz Arcybiskup dokonał konsekracji kościoła pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara. Proboszczem parafii, od 1993 roku, jest ks. Andrzej Kołodziej.

24 października

W bazylice archikatedralnej w Przemyślu, gdzie znajdują się relikwie bł. Jana Balickiego, bp Adam Szal przewodniczył uroczystej Mszy św. i wygłosił homilię w liturgiczne wspomnienie Błogosławionego Mocarza Pokory.

24 października

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Jarosławiu odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Z tej okazji, Mszy św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił abp Józef Michalik. Tego samego dnia, wieczorem, w auli uczelnianej, miał miejsce Jubileuszowy Koncert dedykowany Ojcu Świętemu, w 25 rocznicę Pontyfikatu. W wypełnionej "po brzegi" auli wystąpiły chrześcijańskie zespoły z Jarosławia, i gościnnie zespół Soul z Sanoka. Poezję i prozę Karola Wojtyły prezentowali studenci i pracownicy naukowi zaangażowani w duszpasterstwo akademickie. Papieski wieczór prowadzili Elżbieta Maciołek z Przemyśla i Paweł Szczepanik, student PWSZ. Koncert został zorganizowany przez Duszpasterstwo Akademickie, którego moderatorem jest ks. Andrzej Chmura.

24-25 października

W Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi, na kolejnym spotkaniu w ramach permanentnej formacji, zebrali się księża neoprezbiterzy. Zajęcia formacyjne prowadził bp Adam Szal. Jednym z tematów duchowej i pastoralnej sesji była sprawa duszpasterstwa ministrantów, którą przedstawił ks. Kazimierz Florek, proboszcz w Kalnikowie.

24 października

Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Zmiennicy – "Szkoły, jakich mało" – uroczyście świętowali Jubileusz 25-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II. Okolicznościowy program słowno-muzyczny dedykowany Ojcu Świętemu przygotowały dzieci z kółka polonistycznego pod kierunkiem Marii Myćka i we współpracy z dyrekcją, i gronem pedagogicznym. Dziecięce występy oklaskiwali także rodzice i zaproszeni goście w osobach ks. inf. Juliana Pudły z Brzozowa, ks. Tadeusza Białego z Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej oraz księdza proboszcza Józefa Maca. Z okazji Dnia Papieskiego, Pani Dyrektor wręczyła również nagrody i pamiątkowe dyplomy laureatom plastycznego i literackiego Konkursu o Janie Pawle II.

cofnij -   1  2  3  4  5  6  7  8   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu