Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości28 sierpnia

W ośrodku rekolekcyjnym "Nadzieja" w Wybrzeżu zakończył się, trwający od 23 sierpnia,X Zlot Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej, w którym uczestniczyło ponad 200 osób. Plan formacyjnej drogi poszczególnych dni Zlotu wyznaczały Tajemnice Światła, a w programie znalazły się między innymi konferencje, grupy dzielenia i celebracje liturgiczne, konkursy, rozgrywki sportowe i pogodne wieczory. Centralnym wydarzeniem każdego dnia była Msza św., której przewodniczyli m. in. abp Józef Michalik oraz bp Stefan Moskwa. Jubileuszowy Zlot zorganizował ks. Marek Blecharczyk, asystent diecezjalny wraz z Zarządem KSM-u.

27 sierpnia

W bazylice archikatedralnej w Przemyślu bp Adam Szal przewodniczył, koncelebrowanej przez 70 księży, Mszy św. na zakończenie rekolekcji kapłańskich, które odbywały się w Wyższym Seminarium Duchownym. Rekolekcje głosił ks. prof. Tadeusz Borutka z Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W latach 1972-74 ks. Borutka i bp Adam, jako alumni, odbywali służbę wojskową w jednostce kleryckiej w Bartoszycach.

26 sierpnia

W Krasiczynie bp Adam Szal spotkał się z uczestnikami X Zlotu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej i w miejscowym kościele parafialnym odprawił dla nich Mszę św. Wieczorem bp Adam gościł w Krównikach, gdzie przewodniczył odpustowej Sumie ku czci Matki Bożej Częstochowskiej i udzielił sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży.

24 sierpnia

W Przemyślu odbyły się XX Jubileuszowe Dożynki Archidiecezjalne. O godzinie 9.30 na placu przy archikatedrze rozpoczęło się nabożeństwo przygotowania połączone z powitaniem delegacji z wieńcami dożynkowymi, które prowadził ks. prałat Anatol Standyło. Uroczystej Eucharystii o godzinie 11.30 przewodniczył ks. abp Józef Michalik, Metropolita Przemyski, który wygłosił homilię. W uroczystości brali udział: Kapituła Metropolitalna wraz z Ks. bpem Stefanem Moskwą, władze samorządowe i parlamentarzyści oraz inni zaproszeni goście. Oprawę muzyczną uroczystości nadawał Archidiecezjalny Chór "Magnificat" pod dyrekcją ks. prał. Mieczysława Gniadego oraz orkiestry dęte z Markowej i z Walawy.

24 sierpnia

W Jarosławiu zakończył się Festiwal Muzyki Dawnej pn. "Pieśń naszych korzeni". Z tej okazji, w jarosławskiej Kolegiacie, bp Adam Szal przewodniczył uroczystej Mszy św. i wygłosił okolicznościowe kazanie.

cofnij -   1  2  3  4  5   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu