Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości29 grudnia

V dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego.
W siedzibie starostwa przemyskiego w Przemyślu o godz. 10.00 odbył się tra­dy­cyjny «Opłatek» Rady Powiatu oraz pracowników urzędu. Gościem spot­kania był ks. bp Adam Szal, który złożył życzenia zgromadzonym i przełamal się z nimi opłatkiem.

Po południu, o godz. 17.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbył się «Opłatek Miejski» z udziałem władz samorządowych: Prezydenta, Zarządu i Rady Miasta oraz pracowników urzędu. W ramach spotkania odbył się koncert kolęd w wykonaniu przemyskich zespołów młodzieżowych, m.in. chóru «Gospel». W uroczystości uczestniczył również ks. bp Adam Szal, który składał życzenia i łamał się opłatkiem z uczestnikami spotkania.

W Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Sł. B. Anny JenkeJa­ros­ławiu odbyło się Jubileuszowe Nocne Czuwanie. Od dziesięciu lat, każdego 29 dnia miesiąca prowadzone są całonocne czuwanie modlitewne. Mszy świętej o północy przewodniczył Metropolita Przemyski ks. abp Józef Michalik. Szczegółowy program adoracji można znaleźć na stronie Jarosławskiego Opactwa.

28 grudnia

Świętych Młodzianków   pierwszych męczenników za Chrystusa.
W kaplicy Sióstr Sług Jezusa przy ul. Chopina 1 w Przemyślu odbył się doroczny «Opłatek Prawników».
Mszę świetą odprawił i wygłosił homilię ks. abp Józef Michalik, a następnie poś­więcił opłatki i złożył życzenia zgromadzonym. Jest już tradycją, że pra­cow­nicy prokuratury oraz sądownictwa świeckiego i kościelnego gromadzą się na wspólną modlitwę, składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Jest to również okazja do wspólnego spotkania i porozmawiania na tematy wiary. Inicjatorem tych spotkań jest długoletni duszpasterz prawników ks. prał. Roman Wawro.

W Mediolanie rozpocząło się 28. Europejskie Spotkanie Młodych – po raz pierwszy bez pomysłodawcy i swego założyciela Brata Roger'a. Okolo 11 tysięcy młodych Polaków bierze udział w tegorocznym Spotkaniu. Repezentowana jest również nasza Archidiecezja. Więcej o ESM można przeczytać na spe­cjalnej stronie Spotkań.

cofnij -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu