Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości29 maja

Ksiądz biskup Stefan Moskwa gościł w Korczowej, gdzie sprawował Eucharystię z okazji 25-lecia utworzenia parafii i poświęcenia kościoła. Proboszczem parafii, od 2000 roku,  jest ks. Tadeusz Barcikowski.

27 maja

W domu parafialnym przy kościele pw. Przemienia Pańskiego w Sanoku abp Józef Michalik spotkał się z duszpasterzami miasta, zaangażowanymi w przygotowanie Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej (11-13 kwietnia br.). Metropolita Przemyski wyraził zebranym księżom wielkie uznanie za zorganizowanie Spotkania, które dla kilkutysięcznej rzeszy pątników było wielkim wydarzeniem wiary. Ksiądz Arcybiskup raz jeszcze wyraził wdzięczność władzom i mieszkańcom miasta za życzliwą gościnność.

27 maja

W Wólce Pełkińskiej bp Stefan Moskwa udzielił sakramentu bierzmowania miejscowym gimnazjalistom. Wcześniej (24.05.) bp Stefan bierzmował młodzież z Olszan i Krasiczyna, z Birczy, Sufczyny i Rybotycz oraz z Sanoka (parafia NSPJ), Zahutynia i Poraża.

25 maja

Ksiądz biskup Stefan Moskwa przebywał w Zarzeczu k. Jarosławia, gdzie odprawił Mszę św. z okazji 25 - lecia posługi w parafii sióstr ze Zgromadzenia Rodziny Marii. Uczestnicy Eucharystii dziękowali również Panu Bogu za dar beatyfikacji Biskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, założyciela Zgromadzenia.

22 maja

Z Rzymu powrócili pielgrzymi (prawie 1000 osób), którzy uczestniczyli w uroczystościach kanonizacyjnych Bł. Józefa Sebastiana Pelczara (18 maja 2003). Pątnikom z archidiecezji przemyskiej towarzyszyli  abp Józef Michalik, bp Stefan Moskwa i bp Adam Szal oraz 42 kapłanów. Pielgrzymi wyruszyli do Rzymu 15 maja br. po Mszy św. odprawionej w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Haczowie i nawiedzili po drodze Padwę, Loretto, Monte Cassino, Asyż, Wenecję i Kalenberg. Pielgrzymkę zorganizował ks. prał. Kazimierz Kaczor z Haczowa.

26-27 maja

W Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się sesja naukowa nt. „Biskup Józef Sebastian Pelczar (1842-1924) – postać i dzieło”, pod patronatem Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego, metropolity krakowskiego i Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika, metropolity przemyskiego. Wykłady przedłożyli m. in. ks. dr Tadeusz Śliwa (WSD Przemyśl) pt. „Organizacja diecezji przemyskiej za czasów bp Józefa Pelczara” i ks. dr Henryk Borcz (WSD Przemyśl) pt. „Działalność pasterska bp Józefa Sebastiana Pelczara w diecezji przemyskiej”. Metropolitę Przemyskiego reprezentował na sympozjum bp Adam Szal, a sesję naukową zorganizowali Rektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego i Papieskiej Akademii Teologicznej.

cofnij -   1  2  3  4   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu