Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Informacje o zmarłych kapłanach


Ks. Jan LATAWIEC, zm. 1977

Urodził się 17.05.1906 r. w Nisku. Po złożeniu egzaminu dojrzałości w gimnazjum niżańskim, studiował przez dwa lata prawo na Uniwerytecie Warszawskim. W 1926 r. wstąpił do Seminarium Duchownego w Przemyślu. Święcenia prezbiteratu przyjął 30.05.1931 r. w Przemyślu. Był wikariuszem w Siennowie do 16.09.1932 r., w Grębowie do 30.07.1933 r., w Krasnem k. Rzeszowa do 24.01.1936 r. i w Dylągowej do 1.07.1937 r. Następnie przez 11 lat był administratorem w Białobrzegach do 22.10.1948 r., przez 3 lata w Kurzynie do 1.08.1951 r., w końcu przez 20 lat w Strachocinie do 10.07.1971 r. Po złożeniu rezygnacji, osiadł w Rudołowicach, gdzie w miarę sił służył pomocą miejscowemu proboszczowi. Zmarł nagle dnia 5 września 1977 r. Doczesne szczątki zostały złożone na cmentarzu w rodzinnym Nisku. [oprac. ks. Grzegorz Delmanowicz]

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu