Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Biskupi

pobierz plik Opis herbu

METROPOLITA PRZEMYSKI

ARCYBISKUP
JÓZEF MICHALIK
DOKTOR TEOLOGII

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski,
Członek Kongregacji ds. Biskupów,
Konsultor Papieskiej Rady ds. Świeckich,
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Biskupów Europy,

ur. 20.04.1941 r. w Zambrowie (diecezja łomżyńska),
wyświęcony na kapłana 23.05.1964 r. w Łomży,
mianowany ordynariuszem gorzowskim 1.10.1986 r.,
konsekrowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II
16.10.1986 r. w Bazylice św. Piotra na Watykanie,
ustanowiony 17.04.1993 r.
Arcybiskupem Metropolitą Przemyskim.

 

Rezyduje:
Plac Katedralny 4, 37-700 PRZEMYŚL

Sekretarz: ks. dr Roman Chowaniec tel. 604 631 431;
Sekretariat czynny w godzinach: 9.00-13.00
tel. 16 678 66 94; fax 16 678 26 74
e-mail: sekretarz@przemyska.pl
 
pobierz plik Opis herbu


BISKUP POMOCNICZY
ADAM SZAL
DOKTOR TEOLOGII

biskup tytularny Lavello,
wikariusz generalny,
członek Rady Episkopatu ds. Misji
Delegat KEP ds Ruchu Światło-Życie

ur. 24.12.1953 r. w Wysokiej k. Łańcuta
wyświęcony na kapłana 31.05.1979 r. w Przemyślu
prekonizowany 16.11.2000 r.
konsekrowany 23.12.2000 r.



Rezyduje:
Plac Katedralny 4 a, 37-700 PRZEMYŚL
tel. 16 676 86 30; 16 678 66 94 w. 46
 


pobierz plik Opis herbu


BISKUP POMOCNICZY
STANISŁAW JAMROZEK
DOKTOR TEOLOGII

biskup tytularny Chełmski,
wikariusz generalny,


ur. 5.05.1960 r. w Rzeszowie
wyświęcony na kapłana 14.06.1989 r. w Przemyślu
prekonizowany 20.04.2013 r.
konsekrowany 20.05.2013 r.




Rezyduje:
Plac Katedralny 4a, 37-700 PRZEMYŚL
tel. 16 678 66 94 w. 51
 


© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu