Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości30-31 sierpnia

W Krośnie i Przemyślu odbyły się Odprawy Katechetyczne, których gościem był ks. bp Antoni Długosz z Częstochowy. Wygłosił on referat na temat: Duszpasterze i młodzież dziś. Nabożeństwo adoracyjne przeprowadził ks. prał. dr Andrzej Skiba z Sanoka.

29 sierpnia

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Jaśliskach k. Dukli przeżywaliśmy DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNE. Jaśliskie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Nieba i Ziemi
gościło kilkutysięczną rzeszę rolników z całej archidiecezji, a także z diecezji rzeszowskiej i sandomierskiej. Przybyli również z wieńcami dożynkowymi wierni z ościennej diecezji Preąowskiej na Słowacji, wraz ze swymi duszpasterzami. 109 delegacji ze wspaniałymi, artystycznie wykonanymi wieńcami uświetniło uroczystość. Ludowe stroje rolników, oraz naręcza kwiatów i ziół dodały kolorytu tej barwnej Uroczystości. Przy wspaniałej pogodzie na jaśliskim Rynku uczestniczyliśmy w dziękczynieniu za tegoroczne plony. Dziękczynnej Mszy świętej o godzinie 12.00, przewodniczył Metropolita Przemyski ks. Abp Józef Michalik w otoczeniu biskupów: Edwarda Białogłowskiego z Rzeszowa i Adama Szala z Przemyśla oraz licznej grupy kapłanów. Okolicznościową homilię wygłosił ks. bp Edward. Podczas prezentacji delegatów z wieńcami przygrywały orkiestry i kapele ludowe z różnych rejonów Podkarpacia, a oprawę liturgii zapewnił parafialny chór z Iwonicza. W Jaśliskach, tak bardzo związanych ze św. Józefem Sebastianem, przeżyliśmy sierpniowy DZIEŃ PELCZAROWSKI.

28 sierpnia

W Archikatedrze Przemyskiej odbył się doroczny dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Około 1,5-tysięczna rzesza uczestników tegorocznych rekolekcji oazowych, wraz z kapłanami moderatorami, wzięła udział w Eucharystii pod przewodnictwem ks. abpa Józefa Michalika, który w wygłoszonej homilii wskazał na szczególne znaczenie "diakonii". Na rozesłanie pobłogosławił nowe, rejonowe pary małżeńskie.

27-28 sierpnia

W Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbyły się II Przemyskie Dni Duszpasterskie pod hasłem: Duszpasterskie wyzwania po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Sesję rozpoczął ks. abp Józef Michalik Mszą świętą podczas której wygłosił homilię. W ramach sympozjum referaty wygłosili: ks. prof. dr hab. Janusz Mariański [KUL}, o. dr Marek Pieńkowski [dominikanin z Krakowa], o. dr Leszek Gęsiak [Jezuita pracujący w Belgii - Bruksela], ks. dr Stanisław Paszkowski z Wrocławia. Referatom towarzyszyły dyskusje, a w drugim dniu - dyskusja panelowa na główny temat Sympozjum. Mszy świętej w drugim dniu, przewodniczył ks. bp. Adam Szal.

cofnij -   1  2  3  4   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu