Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości25 kwietnia

Na placu Świętego Piotra w Rzymie odbyła się uroczysta beatyfikacja szęściu Śług Bożych. Wśród nich, był związany z Przemyślem - bł. August Czartoryski, salezjanin. W uroczystości wziął udział Metropolita Przemyski, ks. abp Józef Michalik oraz blisko 200 osobowa delegacja wiernych świeckich. Po szczegóły związane z postacią nowego Błogosławionego odsyłamy na salezjańską stronę internetowąwww.sdb.przemysl.pl.

24 kwietnia

W Instytucie Teologicznym w Przemyślu odbyło się Sympozjum poświęcone Instytutowi Chrystusa Króla. Po referatach poświęconych Instytutom Życia Konsekrowanego, została odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem Wikariusza Biskupiego ds. Zakonnych - ks. prał. Józefa Bara.

22 kwietnia

W Parafii pw. św. Jana Apostoła w Przemyślu [Przekopana], ks. bp Stefan Moskwa odprawił uroczystą Mszę świętą koncelebrowaną w intencjach pracowników Zakładów Płyt Pilśniowych. Ten przemyski zakład produkcyjny powstał 40 lat temu.

20 kwietnia

Ks. bp Stefan Moskwa, podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 18.30, udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży trzecich klas gimnazjum w parafii pw. Świętej Trójcy w Przemyślu.

20-23 kwietnia

Ksiądz Biskup Adam Szal przeprowadził wizytację kanoniczną części nowego dekanatu Kalwaria Pacławska. W parafii Rybotycze wizytacja odbyła się w dniach 20-21 kwietnia. W pierwszym dniu ksiądz Biskup odwiedził kościół filialny w Huwnikach, gdzie odprawił Mszę świętą, a następnie spotkał się z młodzieżą szkoły podstawowej i gimnazjum. Ksiądz Biskup odwiedził również pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach. Drugi dzień wizytacji rozpoczął się od spotkania z uczniami szkoły podstawowej w Rybotyczach. W tym dniu wizytacji Ksiądz Biskup skontrolował księgi kancelaryjne, odwiedził dwa cmentarze - w Rybotyczach i w Makowej, pielgrzymował (samochodem) do krzyża na górze Kopystance.Na zakończenie wizytacji o godzinie 18.00 Ksiąz Biskup przewodniczył uroczystej Mszy świętej połączonej z udzieleniem sakramentu bierzmowania 23 uczniom trzeciej klasy gimnazjum. Po Mszy świętej odbyło się jeszcze spotkanie się z członkami: Rady duszpasterskiej, Róż Żywego Różańca i Domowego Kościoła oraz z ministrantami i scholą. Wizytacja zakończyła się spotkaniem przy kolacji z kapłanami dekanatu.
22 kwietnia ks. bp Adam Szal wizytował parafię Sierakośce - Nowe Sady, a 23 kwietnia - Kalwarię Pacławską.

cofnij -   1  2  3  4  5  6  7   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu