Plac Katedralny 4a · 37-700 Przemyśl · tel. 16 678 66 94 · fax. 16 678 26 74 · kuria@przemyska.pl

Archiwum wiadomości28 czerwca

W kościele pw. św. Stanisława Bpa w Łańcucie (Fara) ks. bp Stefan Moskwa cele­brował Eucharystię, w której uczestniczyli absolwenci świętujący 50. lecie matury. Tego samego dnia ks. bp Stefan udał się na Kalwarię Pacławską, gdzie przewodniczył modlitwie, przy­byłych do Kalwaryjskiego Sanktuarium, członków klubów Anonimowych Alkoholików.

25 czerwca

Metropolita Przemyski, ks. abp Józef Michalik udał się do Lwowa, gdzie wziął udział w uroczystościach religijnych związanych z II rocznicą Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II na Ukrainę.

29 czerwca

Do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce przybyła, wraz z orkiestrą, liczna rzesza pielgrzymów z Rzeszowa. Przez cały czerwiec jodłowieckie sanktuarium nawie­dzały liczne pielgrzymki. W czwartek (26 czerwca) modlili się pątnicy z Lubania Śląskiego, a we wtorek (24 czerwca) mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Huwnik. Pielgrzymowali również wierni z Sanoka, Warszawy, Rzeszowa i Jasła (21 czerwca) oraz niewidomi i słabo widzący z Przemyśla (18 czerwca). Przybyli także cykliści z Przeworska i parafianie z Łukowego (14 czerwca) oraz rowerzyści z Cierpisza (13 czerwca). W czwartek (12 czerwca) przybyła pielgrzymka Szkoły Muzycznej z Jarosławia. Podczas Mszy św. śpiewał chór i grała orkiestra Szkoły Muzycznej. Kilka dni wcześniej (7 czerwca) na modlitwę do jodłowieckiego sanktuarium przybyli członkowie Klubu Metalowych Serc z Przemyśla oraz dzieci z Orzechówki, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej.

24 czerwca

W kościele parafialnym w Husowie ks. bp Adam Szal bierzmował miejscowych gimnazjalistów. Wcześniej ks. bp Adam udzielił sakramentu bierzmowania młodym w Zręcinie (23 czerwca), Stubnie (20 czerwca), Krośnie (18 czerwca – p. Ducha Świętego; 12 czerwca – p. Ojców Kapucynów), Ustrzykach Dolnych (11 czerwca – p. Matki Bożej Królowej Polski), Woli Zarczyckiej i Giedlarowej (10 czerwca), Sanoku (8 czerwca – p. Chrystusa Króla), Surochowie (6 czerwca) i w parafii św. Piotra i Jana w Krośnie (3 czerwca).

cofnij -   1  2  3  4   - wcześniejsze

© 2005-2014 Kuria Metropolitalna w Przemyślu